بازار کار حسابداری
بازار کار حسابداری

بازار کار حسابداری ، حسابداری یکی از سیستم های اطلاعاتی می باشد که اطلاعات مورد نیاز را به افراد مختلف ارائه می دهد. سرمایه گذاران، اعتباردهندگان، مدیران و... با کمک حسابداران می توانند از مسائل اقتصادی مطلع شوند.

برای مثال افرادی که در شرکت های مختلف سرمایه گذاری می کنند تمایل دارند از وضعیت مالی شرکت مطلع شوند، حسابداری می تواند این نیاز افراد را برطرف کند.


آینده ی شغلی رشته حسابداری


رشته ی حسابداری یکی از رشته های پرطرفدار می باشد. افرادی که از رشته حسابداری فارغ التحصیل می شوند فرصت های شغلی گسترده ای دارند و می توانند شغلی در پایین ترین سطح تا بالاترین سطح پیدا کنند.
همانطور که می دانید آمار افراد بیکار که در رشته های مختلف تحصیل کرده اند و فارغ التحصیل شده اند بسیار زیاد می باشد. در میان رشته های مختلف تعداد فارغ التحصیلان رشته حسابداری از رشته های دیگر کمتر می باشد، زیرا همه ی شرکت های کوچک و کارخانه های بزرگ نیز نیاز به حسابدار دارند.
رشته حسابداری، رشته ای بسیار متنوع می باشد که شامل حسابداری (حسابداری مالی، حسابداری صنعتی، حسابداری دولتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری بیمه، حسابداری بانک ها)، حسابرسی، حسابرسان داخلی، حسابرسان مستقل و... می باشد.
حقوق حسابداران در شرکت ها و ادارات مختلف با توجه به جایگاهی که دارند متفاوت می باشد. افرادی که در رشته ی حسابداری تحصیل کرده اند می توانند به عنوان کارشناس، سرپرست و مدیریت در شرکت ها، ادارات، کارخانه ها و... فعالیت کنند. توجه داشته باشید محل فعالیت شما (تهران یا شهرستان) تجربه و سابقه ی کاری شما، شرکت یا اداره ای که قرار است در آن جا فعالیت کنید نیز در میزان حقوق شما تاثیرگذار می باشد.
افرادی که می خواهند وارد بازار حسابداری شوند و به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت کنند باید مهارت های مختلفی داشته باشند. در این قسمت به 7 نمونه از مهم ترین پیش نیازهای حسابداری اشاره خواهیم کرد.


7 مهارت حسابداری شامل :

1- داشتن دانش و تجربه 2- آشنایی با نرم افزارهای ICDL و اینترنت 3- آشنایی با اکسل (اکسل یکی از مهم ترین ابزارهایی است که حسابداران باید با آن آشنایی داشته باشند.) 4- تسلط به قوانین مختلف مالیاتی 5- تسلط به قوانین تامین اجتماعی و قوانین کار 6- ایجاد رزومه و مستندسازی 7- مهارت های ارتباطی می باشد. افرادی که همه ی این مهارت ها را کسب کرده اند می توانند در رشته ی حسابداری موفق باشند.


نتیجه گیری


آینده ی شغلی رشته ی حسابداری بسیار مناسب و پررونق می باشد. افرادی که به رشته ی حسابداری علاقه مند هستند می توانند در این رشته تحصیل کرده و آینده ی بسیار خوبی داشته باشند.